Myśl o wielkich przedświątecznych porządkach może przyprawiać o zawroty głowy, zwłaszcza gdy nie wiemy, kiedy znaleźć na nie czas i od czego konkretnie zacząć. Na pewno nie warto odkładać ich na ostatnią chwilę, warto zaplanować je z odpowiednim wyprzedzeniem, by na koniec zostawić tylko najprzyjemniejsze obowiązki związane z przygotowaniem do świąt.

Podziel wielkie sprzątanie na mniejsze partie

Porządki przed świętami różnią się od tych rutynowych, które wykonujemy przez cały rok. Tym razem wykonujemy je na większą skalę i bardziej… gruntownie. Zaglądamy w miejsca, w które dawno nie zaglądaliśmy, wyrzucamy to, co nam już niepotrzebne, czyścimy wszystko dokładniej. Przy tym jedno jest pewne – nie wysprzątamy całego domu na raz.

Weźmy do ręki kartkę, długopis i zacznijmy od spisania wszystkich pomieszczeń w naszym domu. Następnie rozpiszmy w punktach, co w każdym z pomieszczeń należy posprzątać. Aby było łatwiej, możemy wcześniej zorganizować sobie swoistego rodzaju wstęp do wielkich, przedświątecznych porządków w formie wyrzucania zbędnych rzeczy. Planując taki jeden dzień, tylko na pozbywanie się nieużywanych i niepotrzebnych do niczego przedmiotów, sprzętów, ubrań, zaoszczędzimy sporo czasu później. Zostanie nam po prostu mniej do sprzątania!

Jeżeli jesteśmy zwolennikami technologii – kartkę i długopis możemy zastąpić aplikacją. Istnieje szereg apek, które same proponują punkty na liście sprzątania – to dobre rozwiązanie, gdy jesteśmy zapominalscy, może się okazać, że aplikacja zaproponuje nam porządki, w miejscu, o którym nie pamiętaliśmy!

Gdy rozpiszemy wszystkie punkty czas na rozplanowanie ich w terminie. Zacznijmy już w listopadzie, tak by nie zabrakło nam na nic czasu. Dobrze jest rozważyć także delegację zadań. Zaangażujmy do sprzątania całą rodzinę! Cięższe prace zostawmy naszemu partnerowi, dzieci mogą zaś pomóc w lekkich pracach takich jak np. wycieranie kurzu. Znacząco skrócimy czas sprzątania, gdy nie będziemy robić tego w pojedynkę.

Przygotujmy środki czystości wcześniej

Przed sprzątaniem sprawdźmy czy nie brakuje nam żadnych środków czystości. Unikniemy wtedy biegania do sklepu w trakcie porządków, gdy okaże się, że zabrakło płynu do mycia podłóg czy do pianki do mycia kuchni.

Przy wyborze środków czystości warto zwrócić uwagę na nową linię produktów Ludwik Ekologiczny. To produkty przyjazne dla środowiska, niezawierające szkodliwych substancji takich jak formaldehyd, EDTA, borany, fosforany, reaktywne związki chloru, niezawierające barwników i mikroplastików i ulegające biodegradacji. Kartoniki i butelki produktów Ludwik Ekologiczny w 100% nadają się do recyklingu. Skład preparatów z linii Ludwik Ekologiczny został zatwierdzony przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji.

Wśród produktów linii Ludwik Ekologiczny możemy znaleźć między innymi płyn do naczyń o zapachu cytrusów i zielonej herbaty, płyn uniwersalny doskonały do usuwania zabrudzeń, śladów i kurzu, pianka do czyszczenia kuchni czy pianka do sprzątania łazienki.

Tak zaplanowane porządki nie powinny nam sprawić większego problemu – przede wszystkim zachowajmy spokój, a wszystko pójdzie jak z płatka!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ