Każda kobieta marzy o zgrabnej, smukłej sylwetce. Niestety w obecnych czasach większości kobiet brakuje czasu, by zadbać o swoją sylwetkę. Praca zawodowa, obowiązki domowe, opieka nad dziećmi sprawiają, że kobiety nie mają czasu na regularną aktywność fizyczną, na wyjścia do klubów fitness, na basen czy na siłownię.

W takiej sytuacji bardzo pomocny okazuje się zakup sprzętu do ćwiczeń do własnego domu. Daje to możliwość ćwiczeń bez wychodzenia z domu o dowolnej porze dnia. Świetne efekty przyniosą np. ćwiczenia na orbitreku oraz na rowerze treningowym. Niestety, większość takich sprzętów sporo kosztuje, zajmują one też sporo miejsca w domu.

Stepper – sposobem na piękną sylwetkę

Osiągnięcie takich efektów, jak smukłe nogi, jędrne pośladki wbrew pozorom wcale nie wymaga specjalnego sprzętu do ćwiczeń. Wystarczy tylko jedno małe urządzenie – stepper. Treningi na stepperze przypominają wchodzenie po schodach.

Efekty ćwiczeń na stepperze bez nadmiernego wysiłku są szybko widoczne. Jest to jedna z głównych zalet steppera. Trening na stepperze jest bardzo łatwy i nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania.

Stepper to sprzęt stosunkowo tani, poza tym jest lekki i nie zajmuje dużo miejsca, dlatego idealnie nadaje się nawet do najmniejszych mieszkań, których powierzchnia wyklucza zakup roweru treningowego, orbitreka czy nawet możliwość skakania na skakance. Po skończonym treningu stepper bez problemu można schować do szafy lub pod łóżko.

To sprzęt łatwy w transporcie. Na stepperze można ćwiczyć o dowolnej porze, np. podczas oglądania telewizji, co sprawia, że wysiłek jest przyjemniejszy.

Ruchy wykonywane podczas ćwiczeń na tym urządzeniu zmuszają do pracy nie tylko mięśnie nóg i pośladków, ale pozwalają spalić też zbędną tkankę tłuszczową w talii, na boczkach i w dolnej części pleców. Przynosi to efekty w postaci wzmocnienia mięśni brzucha i wyszczuplenia bioder.

Regularne treningi na stepperze doskonale poprawiają kondycję, są skuteczną bronią w walce z cellulitem, efektem ćwiczeń jest bardziej jędrne i bardziej elastyczne ciało. Ćwiczenia na stepperze są bezpieczne, nie obciążają stawów, ryzyko wystąpienia kontuzji jest minimalne.

Aby osiągnąć efekty, należy ćwiczyć trzy razy w tygodniu przez co najmniej 20 minut. Stopniowo wraz z poprawą kondycji treningi można wydłużać. Z czasem wskazane jest też zwiększanie częstotliwości treningów.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ