Dzień Babci i Dzień Dziadka zbliżają się wielkimi krokami, warto więc zastanowić się nad tym, co warto podarować z okazji tego święta. Pomysłów może być naprawdę wiele. Może być to coś zrobionego własnoręcznie, gadżety przygotowane specjalnie na ten dzień, bądź coś oryginalnego lub ponadczasowego.

W ostatniej grupie prezentów znajduje się niewątpliwie album do wklejania zdjęć. Czyż dziadkowie nie uwielbiają wspomnień i możliwości powrotu do najszczęśliwszych chwil, choćby za pośrednictwem fotografii? Poznaj zatem, top 5 prezentów na Dzień Babci i Dzień Dziadka.

Album na zdjęciawklejane wspomnienia pozostają z nami na zawsze

Każdy chyba lubił w dzieciństwie siadać obok babci i dziadka i przeglądać albumy na zdjęcia, co było okazją do usłyszenia wielu ciekawych historii z ich młodości. Dziś dla dzieci to jeszcze większa gratka, gdyż zdjęcia oglądają najczęściej na ekranie smartfonów. Dlatego niezależnie czy jest się dzieckiem czy osobą dorosłą, to dobrym pomysłem na prezent dla Babci i Dziadka jest album tradycyjny. Warto dołączyć czy nawet wkleić do niego kilka swoich zdjęć.

Album do wklejania zdjęć to doskonała rozrywka i okazja do spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Nie musi to być album na nowe zdjęcia. Często stare albumy są już sfatygowane, dlatego warto wyjąć lub wyciąć z nich zdjęcia i wkleić do nowego albumu, który przetrwa kolejne kilkadziesiąt lat. Dzięki temu ważne dla dziadków wydarzenia i chwile nie zostaną zapomniane.

Fotoksiążka – aby dziadkowie mieli Cię zawsze blisko siebie

Poza albumem na zdjęcia, dobrym wyborem jest również fotoksiążka. Możesz wybrać swoje ulubione momenty z dziadkami i okrasić je krótkim tekstem. Możesz do fotoksiążki również wybrać swoje zdjęcia i zdjęcia całej twojej rodziny. To doskonała pamiątka dla dziadków, szczególnie takich których z powodu dzielącej odległości rzadziej się odwiedza. Dzięki takiemu prezentowi będą mogli mieć Cię zawsze blisko siebie. W końcu nie wszyscy dziadkowie korzystają ze Skype’a lub Facebooka, a telefon nie zastąpi widoku wnuka.

Kubki, filiżanki i czekoladki

Wszystkie święta są okazją do wyprodukowania dedykowanych gadżetów. Nie inaczej jest w przypadku Dnia Babci i Dziadka. Można im podarować np. kubki z dedykacją, a także czekoladowe telegramy. Takie prezenty zawsze się sprawdzają i przynoszą dużo radości obdarowanym. Dodatkowo nie są to drogie podarki, więc każdy może sobie na nie pozwolić. Taki kubek będzie przypominał o Tobie dziadkom, ilekroć będą zaparzać w nim kawę lub herbatę.

Jeśli budżet nie jest bardzo ograniczony to do kubków można podarować drewniane pudełko z herbatą okraszone dedykacją na wieczku. Takie pudełko może mieć potem o wiele więcej zastosowań. Może choćby posłużyć jako szkatułka do przechowywania albumu do wklejania zdjęć.

Kolacja dla dziadków lub wyjście do teatru

Dobrym pomysłem może być zakup vouchera do restauracji dla babci i dziadka. Niezależnie od tego czy robisz prezent dla dziadków, czyli swoich rodziców, za swoje nieświadome jeszcze tego święta dziecko, czy chcesz w porozumieniu z twoim dzieckiem podarować jego dziadkom coś wyjątkowego albo po prostu chcesz sprawić prezent swoim dziadkom, to romantyczna kolacja na której ze względu na wiele obowiązków pewnie dawno nie byli jest bardzo dobrym wyborem. Można również zdecydować się na voucher do teatru. Może to być prezent tylko dla dziadków, bądź możliwość wyjścia gdzieś z nimi, co na pewno docenią.

Pamiętnik – na wspomnienia i refleksje

Popularnym prezentem dla babci, ale również dla dziadka jest pamiętnik albo kronika, którą w przyszłości babcia może podarować swoim wnukom. Taki prezent jest doskonały dla osób, które lubią dużo opowiadać o swojej młodości i nie stronią również od przelewania swoich myśli na papier. Wiele osób po latach ma do siebie pretensje, że nie zapytało dziadków o różne rzeczy, a taki pamiętnik jest okazją dla babci i dziadka do dokładnego opowiedzenia historii swojego, dzieciństwa i młodości. Można nawet kupić taki, który jest formą kroniki i zawiera wiele szczegółowych pytań, skłaniających do głębszej refleksji.

Jest wiele prezentów, które można podarować dziadkom. Mogą być również bardzo prozaiczne, jak kwiaty dla babci czy ulubiony alkohol dla dziadka. Niemniej jednak lista powyższych prezentów to doskonała wskazówka, którą warto kierować się przy wyborze. Takie prezenty, jak album do wklejania zdjęć czy pamiętnik z pewnością wywołają uśmiech na twarzach babci i dziadka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ