Nasza dieta wpływa na efektywność pracy. Z tego powodu nie możemy posilać się byle czym. Jednak bardzo często nie mamy czasu w pracy, by przygotować dla siebie zdrowy i zbilansowany posiłek, który wspomógłby nie tylko nasze zdrowie, ale także nasze samopoczucie, koncentrację, zdolność do zapamiętywania i myślenia. Co zatem jeść w biurze?

Dieta wspomagająca pracę mózgu

Codzienna praca może nadwerężyć nasze umiejętności, zwłaszcza te, do których wykorzystujemy nasz mózg. Z tego powodu warto w naszym jadłospisie zawrzeć składniki, które stymulują jego pracę oraz poprawiają koncentrację. Głównym źródłem energii dla naszego mózgu są węglowodany złożone. Możemy je znaleźć w pełnoziarnistym pieczywie, kaszy gryczanej, wieloziarnistych wrapach czy roślinach strączkowych. Te komponenty diety trawione są bardzo długo, dlatego cukry uwalniane są stopniowo, dzięki czemu nie powodują gwałtownych skoków bądź spadków energii, co dzieje się w przypadku cukrów prostych.

Poza węglowodanami złożonymi, nasz mózg do prawidłowej pracy potrzebuje witamin z grupy B. Ich niedobór to gwarancja słabszej koncentracji. Potas ma kluczową rolę w przewodnictwie nerwowym mózgu, a magnez działa przeciwstresowo. Z tego względu warto włączyć mleko, jajka, warzywa liściaste oraz migdały do swojej diety.

Zdrowe przekąski to podstawa

Prócz drugiego śniadania lub lunchu, nasze codzienne menu warto wzbogacić o lekkie przekąski, którymi zaspokoimy nasze żołądki. Powinny mieć one maksymalnie 200 kalorii i być przede wszystkim źródłem błonnika. Ten składnik odżywczy pęcznieje w żołądku, dzięki czemu daje nam długie uczucie sytości. W roli przekąsek najlepiej sprawdzają się suszone owoce, orzechy bądź pokrojone na plasterki warzywa, takie jak marchewka, rzepa, ogórek czy papryka.

Zdrowe przekąski to podstawa

Przekąski to mają być dodatkowe posiłki i należy o tym pamiętać. Warto zjadać je ok. 2-3 godziny po śniadaniu czy po lunchu. Wspomagają utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi, co ułatwia naszą pracę.

Pełnowartościowe kanapki

Brak czasu na zaplanowanie zbilansowanych, zdrowych i regularnych posiłków poza domem to jedna z wielu przyczyn ubogiej diety Polaków. Mnóstwo osób praktycznie codziennie je kanapki, nie dbając o różnorodność dostarczanych składników. Musimy pamiętać, jak ważne jest, by posiłek składał się różnych substancji odżywczych uzupełniających się wzajemnie. Istotne dla naszego organizmu są węglowodany, białka i tłuszcze, a także wiele witamin i minerałów. Niestety, ograniczając się do pszennej kanapki z serkiem topionym, na pewno nie dostarczymy mu tego, czego potrzebuje. Smaczną i zdrową alternatywą dla tego typu jedzenia w pracy mogą być pełnoziarniste wrapy z mięsem i różnorodnymi warzywami.

Jeśli nie mamy czasu na przygotowywanie dla siebie zdrowych kanapek czy lunchu, warto zainwestować w catering dietetyczny do domu Warszawa, który zadba o prawidłową dietę dla nas, biorąc pod uwagę nasz tryb pracy i wiele innych czynników. Dieta pudełkowa obecnie jest dostępna dla wszystkich, dlatego warto z niej korzystać!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ