Oczyszczanie twarzy to początkowy i najważniejszy punkt w pielęgnacji skóry. Dowiedz się o jednym ze sposobów oczyszczania, czyli o tzw. dwuetapowym demakijażu. Jest bardzo skuteczny i delikatny, a wykonuje się go przy użyciu olejków!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/higiena-w-czasach-zarazy-czyli-podstawowa-ochrona-przeciw-koronawirusowi/

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy

W oczyszczaniu skóry twarzy chodzi o to, aby było ono skuteczne, czyli wyeliminowało cały brud z powierzchni skóry oraz by było bezpieczne dla skóry, czyli nie podrażniło jej, nie zapchało. Takie efekty można uzyskać dzięki dwuetapowemu oczyszczaniu twarzy. Polega ono na tym, że makijaż i zanieczyszczenia eliminuje się z twarzy w dwóch etapach.

  1. Pierwszy etap polega na zmyciu powierzchownej warstwy makijażu i kurzu z całego dnia. W tym celu stosuje się specjalnych olejów do demakijażu, ale można śmiało zastosować olej kokosowy kuchenny. Inne oleje mogą się nie sprawdzić, ponieważ mogą być zbyt oczyszczone przez co utracą swoje właściwości. Oczywiście nadal będą tłuste i zmyją makijaż, ale pamiętaj, że skóra twarzy jest bardzo delikatna i chemiczne substancje mogą ją podrażnić. Tak więc lepiej wybrać albo olej kokosowy, albo olej dedykowany do dwuetapowego makijażu. Taki olej należy wycisnąć na dłonie, rozłożyć go na całej powierzchni dłoni, a następnie przenieść go na skórę twarzy – wówczas myjesz twarz dłońmi okrężnymi ruchami. Dzięki temu makijaż sam się rozpuszcza, a Ty nie podrażniasz skóry. Następnie ten olej wytrzyj miękką ściereczką. Pierwszy etap oczyszczania za Tobą.
  2. Czas na drugi etap dwuetapowego oczyszczania twarzy. W tym etapie potrzebny będzie Ci żel do mycia twarzy. Ważne, aby jego konsystencja była delikatna, ale skutecznie oczyszczała skórę. Przy pomocy żelu umyj skórę twarzy, aby oczyścić ją z oleju, który mógł pozostać i jeszcze dogłębniej czyścić skórę z pozostałości makijażu, które mogły się osadzić – szczególnie w okolicach oczu. Całość zmyj letnią wodą i jeśli potrzebuje powtórz.

Korzyści dwuetapowego oczyszczania

Tego typu oczyszczanie jest bardzo delikatne dla skóry, a przy tym jednocześnie skutecznie. Wystarczy dobrać odpowiednie kosmetyki i można w ten sposób oczyszczać tak naprawdę każdy typ skóry. Ta forma demakijażu jest również bardziej ekologiczna, ponieważ nie marnujemy np. płatków kosmetycznych do zmycia pierwszej warstwy kosmetyków.

Przeczytaj też: http://www.umalgosi.pl/pomysly-na-sesje-narzeczenskie/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ