Wielu właścicieli psów zastanawia się co zrobić, by jego pupil cieszył się zdrowiem przez wiele lat.
Najważniejsze okazuje się być odżywianie i to, czy zawiera ono pełnowartościowe, naturalne składniki. To one są niezbędne do utrzymania zdrowej formy i zdrowia przez długie lata.

Resztki z obiadu wcale nie takie dobre

Wiele osób żyje w przekonaniu, że skoro zostało coś z obiadu, warto to dać zwierzęciu – szkoda po prostu wyrzucić. Niestety, okazuje się, że takie rozumowanie jest błędne. Żaden pies nie powinien nigdy otrzymywać kąsków z obiad czy innego posiłku. Nawet, gdyby były to najsmaczniejsze kąski jakie mógłby dostać. Wbrew pozorom, nie są to zdrowe pokarmy dla zwierząt – nawet ryż i ugotowane kości. Potrafią wyrządzić ogromne szkody w organizmie naszego pupila. Poza tym, co podajemy naszemu psu, ważne jest jak często go karmimy.

Jak więc karmić psa?

Pies podobnie jak inne zwierzęta, powinien otrzymywać zbilansowane pożywienie każdego dnia. Zarówno ilość jak i rozkład składników odżywczych znacznie różnią się od tych, które polecane są ludziom. W prosty sposób wyjaśnia to, dlaczego resztki z obiadu są nieodpowiednie dla psa. Zawierają one zbyt dużo węglowodanów i tłuszczów, a zbyt mało mikroelementów. Przygotowanie domowego jedzenia dla psa, nie jest takie łatwe. Źle dobrane składniki, mogą powodować problemy trawienne. Nawet zbyt grubo pokrojone warzywa mogą nie zostać strawione. Bardzo ważną rolę odgrywają również stosowane przez nas w kuchni przyprawy – sól, pieprz, cebula, czosnek czy chilli nie są odpowiednimi przyprawami dla zwierząt. Jeśli nie potrafimy, bądź obawiamy się samodzielnego przyrządzania posiłków dla psa, powinniśmy wybrać gotowe karmy, które dostępne są w wielu sklepach np. maxandmrau.pl. Karma powinna być dostosowana do wieku, rasy i potrzeb psa. Połączenie domowego jedzenia z stosowaniem karmy dla psów również nie jest dobrym rozwiązaniem. Okazuje się, że pies w dziennym bilansie może otrzymywać zbyt dużą ilość białka bądź tłuszczów, a to z kolei ma ogromny wpływ na jego wagę i zdrowie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ