Kwiatowe perfumy należą  od zawsze do najbardziej lubianych zapachów. Ich świeże i wyrafinowane nuty podkreślają kobiecość, nadając delikatną i zmysłową aurę. Zapachy na topie pakowane są w ozdobne buteleczki przypominające biżuterię o jasnych i pastelowych barwach. Frezja jest z pewnością jedną z najbardziej cenionych roślin za piękno jej kwiatów i słodki zapach.

Przejdźmy do naukowej nazwy frezji, która przywołuje na myśl niemieckiego przyrodnika F.H. Theodora Freese, który żył w XIX wieku i poświęcił się studiowaniu spontanicznej flory kontynentu afrykańskiego. W krajach pochodzenia, frezje są używane do splatania naszyjników i girland, które są noszone podczas ceremonii rytualnych. Frezji przypisuje się również magiczne moce i szczególne wpływy na kobiecą duszę, więc nierzadko czarownicy zamawiają eliksiry lub maści, w których dominującą rolę odgrywa zapach frezji.

Mówiąc o perfumach, warto pamiętać, że z kwiatów, o których rozmawiamy, wydobywamy cenną esencję, która wchodzi jako podstawa w formułę najsłynniejszych i najdroższych esencji francuskich, jednakże przepięknie mogą zdobić nasze domy. Kwiaty frezji w przyjemny sposób łączą się z innymi gatunkami kwiatów, harmonizując barwy, nawet bardzo jasne, i tworząc swoisty związek między kształtem poszczególnych płatków. Z drugiej strony, frezje pięknie się prezentują, nawet jeśli są umieszczone pojedynczo w odpowiednim wazonie, czyli w prostym i smukłym naczyniu, lepiej jeśli wykonanym są ze szkła lub ceramiki o dość ciemnym kolorze. Należy jednak unikać wazonów o kilku kolorach, o zbyt nowoczesnych i zbyt masywnych kształtach. Frezja, jak wszystkie rośliny bulwiaste, nie wymaga zbyt wiele opieki, jednakże trzeba pamiętać o zapewnieniu odpowiedniej gleby i nawodnienia.

W perfumerii frezja ma dość tajemniczą postać: pojawiła się w Europie w 1766 roku, zdobiła francuski i włoski ogród królewski i stała się symbolem młodości i czułości. Tradycyjnie również darowana jest na siódmą rocznicę ślubu, ale po raz pierwszy została użyta do wykonania perfum dopiero w 1985 roku, kiedy Bernard Chant stworzył Antonia’s Flower – pierwszy zapach dla kolekcji Antonia Bellanca-Mahoney, florystki z East Hampton z Nowego Jorku. Ideą Antonii było stworzenie nie tylko jeszcze jednego kobiecego zapachu, ale kompozycji, która przypominałaby jej ulubione kwiaty.  Poznaj więcej zapachów z frezją: https://perfumy.pl/Najlepsze-perfumy-o-zapachu-frezji-blog-pol-1531928313.html

W tej chwili na rynku mamy do wyboru wiele zapachów z nutą kwiatu frezji. Każda z kobiet na pewno znajdzie coś dla siebie, ponieważ zapach ten dodawany jest do przeróżnych kompozycji od słodkich, przez delikatne dziewczęce, po głębokie i mocne zapachy.

[Głosów:3    Średnia:4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ