Każdy rodzic już na początku odkrywa, że wybór wszystkich rzeczy koniecznych dla dziecka wcale nie jest taki prosty, jak to się wydawało. Kiedy bowiem wchodzimy do sklepu, to nagle odkrywamy, że jest bardzo wiele przeróżnych rodzajów łóżeczek dla dziecka. Jak wybrać to najlepsze? Na co koniecznie trzeba spojrzeć?

1) Rodzaj łóżeczka

Przede wszystkim zdecydujmy, jakie łóżeczko chcemy kupić. W ofercie dzisiaj mamy standardowe łóżeczka dla dziecka do domu oraz łóżeczka turystyczne. Zdecydowanie warto inwestować w obydwa te typy łóżeczek. Nawet jeśli wyjeżdżamy niewiele, to położenie naszej pociechy w normalnym łóżku nie jest bezpieczne. Ponadto warto zawsze mieć takie składane łóżeczko turystyczne w razie gdyby np. nasza pociecha pobrudziła cały materac w zwykłym łóżeczku.

2) Materiał

W przypadku łóżeczek dla dziecka do domu zdecydowanie najbardziej polecane jest zwykłe łóżeczko drewniane malowane nietoksyczną farbą albo nawet bez niej. Pamiętajmy także o tym, aby zwrócić uwagę na to, czy jest ono na pewno dobrze wyszlifowane! Oczywiście łóżeczko dziecięce powinno mieć odpowiedni rozmiar. Zaś w przypadku łóżeczek turystycznych spójrzmy na to, czy na pewno dobrze się składają.

3) Boki łóżeczek

następne, co musimy sprawdzić to oczywiście boki łóżeczka. W przypadku turystycznych łóżeczek najbardziej zalecana jest siatka, która pozwala nam widzieć naszą pociechę. Co zaś jest istotne w zwykłych łóżeczkach? Przede wszystkich chodzi tu o to, aby szczebelki były ta rozmieszczone, aby nie zmieściła się przez nie główka dziecka. Ponadto istotna jest również możliwość regulacji wysokości. Musimy także zdecydować, czy wolimy wyjmowane szczebelki czy opuszczaną wysokość.

3) Kolor

Pamiętajmy także o tym, aby popatrzeć na kolor łóżeczka, które kupujemy. Niestety niektórzy producenci, szczególnie tych tańszych łóżeczek, tworzą je w barwach co najmniej mocno wyrazistych. Miejmy na uwadze, że chociaż dzieci generalnie bardzo lubią takie barwy, to jednak pomarańcz, czerwień czy mocny żółty nie są najlepszymi barwami do zasypiania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ