Skóra małego dziecka znacznie różni się od skóry osoby dorosłej. Należy zatem dbać o nią inaczej i stosować względem niej inne kosmetyki. W artykule skupiamy się na kąpieli dziecka i przedstawiamy produkty, których stosowanie jest gwarancją bezpieczeństwa Twojej pociechy!

Różnice w budowie skóry dziecka i osoby dorosłej

Skóra dziecka bardzo różni się od skóry osoby dorosłej. Nie tylko tym, że jest delikatniejsza, chociaż jest to główna cecha świadcząca o tym, iż względem malucha należy zastosować równie delikatną pielęgnację. Dodatkowo skóra dziecka:

  • jest niezwykle cienka, aż pięciokrotnie niż u osoby dorosłej
  • wykazuje ogromną wrażliwość na różnorodne czynniki zewnętrzne i wewnętrzne
  • komórki budujące warstwę rogową (znajdującą się na naskórku) są bardzo luźno ułożone, co wpływa na to, że płaszcz hydro-lipidowy odpowiedzialny za funkcję ochronną jest słaby i nie pełni tak dobrze swojej funkcji, jak u osoby dorosłej
  • jest bardzo wrażliwa, co wynika z tego, że jest cienka; każda substancja i czynnik mający kontakt ze skórą dziecka wywiera na nią wpływ
  • podatna jest na wysuszenie
  • narażona jest na promienie słoneczne
  • bardzo często boryka się ze schorzeniami lub chorobami skórnymi, najczęściej spotykane to AZS – atopowe zapalenie skóry i łuszczyca

Pielęgnacja skóry dziecka

Troska o skórę dziecka musi uwzględniać każdą z wyżej wymienionych cech i zależności. Tylko wtedy pielęgnacja będzie jednocześnie skuteczna i bezpieczna. Pamiętaj zatem, aby ograniczać kontakt skóry dziecka z negatywnymi substancjami oraz czynnikami głównie atmosferycznymi, np. słońcem, zimnym powietrzem, wiatrem. Dodatkowo zaopatrz się w dobrej jakości kosmetyki dedykowane specjalnie do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka.

Najbardziej problematyczną kwestią jeśli chodzi o troskę malucha jest kąpiel. To ona wprawia młode mamy w strach, że być może nieumiejętnie ją przeprowadzą. Jeśli również masz obawy odnośnie mycia pociechy, zapoznaj się z niżej wymienionymi wskazówkami, które pomogą Ci prawidłowo zadbać o higienę dziecka.

Kąpiel malucha krok po kroku

  1. Zaopatrz się w produkty z dziecięcych linii kosmetycznych. Stosuj tylko te sprawdzone i delikatne. Unikaj kosmetyków zasadowych, które usuwają lipidy i wysuszają skórę.
  2. Czas kąpieli ogranicz do minimum. Zbyt długi czas w wodzie może wyziębić organizm malucha i wysuszyć skórę na skutek usunięcia lipidów.
  3. Zawsze po kąpieli nawilż skórę dziecka, ponieważ brak odpowiedniego nawodnienia grozi suchością i podrażnieniami skóry.

Kosmetyki dla dzieci Mixa

Mixa Baby to linia dedykowana pielęgnacji skóry dziecka, ale również dla wrażliwej skóry osób dorosłych. W ofercie kosmetyków Mixa znajdziesz zarówno płyny do kąpieli, szampony, jak i kremy nawilżające. Produkty te bazują na starannie dobranych składnikach, pozbawione są alkoholu, konserwantów, sztucznych i zapachowych substancji. Jednymi z najczęściej polecanych są Szampon Micelarny i Lipidowy Żel Myjący Mixa Baby. Micelarna formuła szamponu i lipidowa żelu to najlepsza konsystencja, która delikatnie i skutecznie oczyszcza włosy i ciało malucha przy jednoczesnym nawilżeniu. Więcej kosmetyków z linii dla dzieci znajdziesz w ofercie marki Mixa – Eksperta Skóry Wrażliwej.  Wartymi polecenia są np. Płyn do kąpieli z olejkiem, Szampon i płyn do kąpieli 2w1 oraz Lipidowy krem do ciała i twarzy. Każdy z tych produktów jest testowany dermatologicznie i wykazuje hipoalergiczny wskaźnik, co jest największą gwarancją bezpiecznego wpływu na delikatną skórę dziecka!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ