Fototapeta ponownie wróciła na salony. Kiedyś kojarzona z tandetą i bezguściem, dzisiaj na nowo staje się częstym rozwiązaniem stosowanym przez projektantów. Jak jednak wybrać i położyć odpowiednią fototapetę, aby stała się hitem w naszym mieszkaniu?

Kiedy już podejmiemy tę trudną decyzję o wzorze, możemy położyć fototapetę sami. Wystarczy zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt, między innymi w drabinę DMN.pl!

Dlaczego warto?

Najpierw przytoczymy kilka sensownych argumentów tłumaczących, dlaczego warto zastosować fototapetę w swoim wnętrzu. Fototapeta po pierwsze może podkreślić nasze wnętrze, a wręcz zrekompensować pewne braki. Przykładowo mamy małą łazienkę, dlaczego więc nie sięgnąć po fototapetę z pięknym widokiem na Nowy Jork nocą? Taka dekoracja ścian dodaje głębi, dynamizmu i charakteru.

Od czego zacząć?

Podstawową sprawą jest odpowiedni dobór miejsca, w którym będzie znajdowała się fototapeta. W dobrym guście jest wybór tylko jednej ściany. Najlepiej jest wybrać takie miejsce, które będzie najlepiej widoczne – gdzie nie ma wysokich mebli lub innego sprzętu zasłaniającego wybraną przez nas ścianę. Kiedy już wybierzesz odpowiednie miejsce możesz przystąpić do mierzenia ściany. Jest to bardzo ważny moment, ponieważ dzięki niemu fototapeta będzie odpowiednio dobrana do ściany. Bardzo nieestetycznie wyglądają puste fragmenty niezapełnione fototapetą.

Co dalej?

Mając już miejsce i wybraną fototapetę, możemy zająć się jej kładzeniem. Najpierw trzeba przygotować ścianę – należy ją zagruntować. Drugim krokiem jest przygotowanie fototapety – ułóż ją tak, jak powinna wyglądać na ścianie, upewnij się, że wszystkie elementy do siebie pasują i zabierz się za rozrabianie kleju do tapet według instrukcji. Dalej zostaje już tylko przyklejenie fototapety. Pamiętaj, że nałożenie zbyt dużej ilość kleju może spowodować, że pojawią się niechciane pęcherzyki powietrza. Fototapetę dociskamy do ściany, zaczynając od środka ku brzegom, używając przy tym najlepiej wałka. Nadmiar kleju, który pojawi się na brzegach możesz spokojnie usunąć szmatką. Kiedy wszystko wyschnie możemy cieszyć się pięknym widokiem wybranego przez nas motywu.

Podsumowanie

Naszym zdaniem fototapety to świetne rozwiązanie, które w prosty sposób może wprowadzić do naszego wnętrza charakter, wyrazistość i głębię. Używając odpowiednich narzędzi nie tylko jesteśmy w stanie sami przykleić wymarzoną fototapetę, ale także wprowadzić prawdziwą rewolucję w naszych wnętrzach tak by stały się hitem.

[Głosów:3    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ