Pralka automatyczna to jedno z najważniejszych urządzeń w całym domu. Jej wynalezienie wprowadziło niemałą rewolucję, dzięki której panie domu zyskały więcej czasu na inne aktywności. Urządzenie bez trudu radzi sobie nawet z silnymi zabrudzeniami, a także wymaga minimalnego wysiłku w celu obsługi. Z tego powodu trudno wyobrazić sobie dom bez pralki. Jeżeli stajesz przed jej wyborem w sklepie, sprawdź, na co zwrócić uwagę przed zakupem pralki. 

  1. Indesit IWSC 51052 C ECO PL
  2. Bosch WLT24460PL Serie 6 VarioPerfect
  3. Która pralka jest najlepsza?

Na rynku dostępnych jest wiele pralek automatycznych. Jedne z nich są ładowane od przodu, a inne od góry. Różnią je ładowność, liczba i rodzaj funkcji, a także poziom zużycia prądu i wody. Parametry wybranych modeli można porównać na https://www.oleole.pl/pralki.bhtml. Dodatkowo w sklepach znajdzie się ofertę pralko-suszarek, które po wypraniu suszą odzież i niwelują konieczność używania suszarek stojących lub sznurków na pranie na podwórzu. Jeżeli szukasz pralki automatycznej dla siebie, poznaj 2 modele, na które warto zwrócić uwagę.

Indesit IWSC 51052 C ECO PL

Klasyczna pralka o ładowności 5 kg pasuje do większości łazienek i kuchni, dlatego jest jednym z popularniejszych modeli za rozsądną cenę. Urządzenie jest ładowane od przodu i wyposażone w tradycyjne sterowanie mechaniczne. Dzięki 12 różnym programom, można perfekcyjnie dopasować program prania do rodzaju wsadu. Na szczególną uwagę zasługuje funkcja prania butów, dzięki której szybko i bezpiecznie odświeży się obuwie sportowe, trampki oraz kapcie.

Pralka Indesit IWSC 51052 C ECO PL umożliwia korzystanie z dodatkowego programu odplamiania (prania intensywnego), dodatkowego płukania, skrócenia czasu prania i dowolnego zmieniania wysokości temperatury. Model cechuje niskie zużycie prądu, gwarantowane przez klasę energetyczną A++. Dodatkowo urządzenie zużywa niewiele wody, nawet w przypadku długich programów z opcją odplamiania.

Maksymalna liczba obrotów w pralce Indesit IWSC 51052 C ECO PL wynosi 1000 obrotów na minutę.

Bosch WLT24460PL Serie 6 VarioPerfect

Pojemna i wydajna pralka Bosch WLT24460PL Serie 6 VarioPerfect mieści aż 6,5 kg wsadu, dlatego jest odpowiednia nawet dla dużych rodzin i użytkowników, którzy często piorą pościel, koce itp. Model posiada aż 13 różnych programów prania, w tym program do prania pościeli z wsadem puchowym. Atutem pralki jest funkcja prania antyalergicznego, dzięki któremu usuwa się z ubrań wszelkie pyłki, kurz oraz roztocza. Do szybkiego prania przeznaczone są programy 15- i 30-minutowe.

Model Bosch WLT24460PL Serie 6 VarioPerfect jest wyposażony w funkcję kontroli piany, odplamiania oraz łatwego prasowania. Dodatkowo posiada wskaźnik przedozowania detergentu i silnik EcoSilence, który sprawia, że urządzenie działa znacznie ciszej niż inne pralki. Pralka zużywa niewiele prądu, co gwarantuje klasa energetyczna A+++.

Maksymalna liczna obrotów na minutę wynosi 1200.

Która pralka jest najlepsza?

Przed wyborem pralki dla siebie powinno się przede wszystkim zwrócić uwagę na maksymalną wagę wsadu. Duże rodziny potrzebują urządzeń o wsadzie ponad 5 kg. Dodatkowo istotne są dostępne w pralce programy oraz funkcje, które ułatwiają pranie różnych rodzajów tkanin, butów, bielizny oraz pościeli, koców i kurtek. Ponadto istotne jest zwrócenie uwagi na poziom zużycia wody i prądu przez urządzenie, zwłaszcza jeśli pierze się co najmniej kilka razy w tygodniu. Dzięki przyjrzeniu się każdemu z tych parametrów, z pewnością dobierze się odpowiednią pralkę do swoich potrzeb.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ