Dobrze zaplanowana instalacja elektryczna powinna być zamontowana przez odpowiedniego fachowca, który posiada niezbędne wykształcenie, oraz wykonuje zawód elektryk. Jest to bardzo ważny, ponieważ dzięki temu bezpieczniej i prawidłowo będzie można eksploatować. Źródłem energii naszego domu są sieci energetyczne połączone z elektrowniami. Ich zakres kończy się w naszym gniazdku, umieszczony w pokoju, w kuchni, a także salonie. Pomiędzy tymi punktami występuje skomplikowany system. Jest to tak zwany system przewodów w układzie niskiego napięcia elektrycznego.

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-kosztuja-instalacje-elektryczne/

Domowa instalacja elektryczna

Nasza instalacja elektryczna musi być w rękach odpowiedniego fachowca. Jest to bardzo istotny element wyposażenia naszego domu, nie jest to dobry pomysł aby zamontował ją amator. Przede wszystkim przed pracami powinno się opracować schemat. Fachowiec elektryk jest w stanie opracować taki schemat. Zawarte w nim będą wszystkie niezbędne obliczenia, oraz spis potrzebnych materiałów i plan przebiegu instalacji. Specjalista będzie starał się również przewidywać zagrożenia, które mogą wydarzyć się z naszą instalacją. Pod uwagę bierze całą nieruchomość, jej typ oraz potrzeby korzystających z niej osób. Instalacja elektryczna w naszym domu, która podłączona jest do ogromnej sieci energetycznej i skupia w sobie całą okolicę musi być bardzo kompatybilna i utrzymywać takie samo napięcie. Jakie są tego koszta?

Jaki jest koszt instalacji elektrycznej?

Zależy to od tego, jak duży jest nasz dom. No i od tego ile będzie punktów takiej instalacji. Przykładowo w standardowym domu zamontowano: 

  • 16 – 24 podwójnych gniazdek,
  • 16 punktów oświetleniowych,
  • 8 włączników światła,
  • zasilanie awaryjne,
  • punkty komputerowe i wideofonu.

Koszt może wynieść od 2000 zł, nawet do 7000 zł. Cena ta dotyczy instalacji wewnętrznej.  Nie są w niej objęte wszystkie dodatkowe punkty instalacji zewnętrznej. Przykład są np. lampy na podwórku lub gniazdka montowane w altance. Oprócz tego instalacja elektryczna kuchni, w której używamy sporej ilości urządzeń elektrycznych. Zawiera ona podłączenie płyty kuchennej czy piekarnika. Koszt to około 120 – 180 zł. Niektóre z cen poszczególnych elementów instalacji wynoszą przykładowo:

  • jeden punkt oświetlenia 50 – 75 zł
  • punkt gniazda siłowego 110 – 125 zł
  • punkt gniazda komputerowego 80 – 160 zł
  • montaż takiego gniazda 10 – 15 zł.

Zobacz też: http://www.headset.pl/programy-dla-grafika-komputerowego/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ