Praca na etacie to dla wielu osób droga przez mękę. Wielu pracowników ma pomysły na własny biznes, jednak często pojawia się wiele czynników, które w skuteczny sposób potrafią zniechęcić przed podjęciem takiego kroku.
Pierwszym i głównym z nich jest obawa o to, jak świeżo upieczony przedsiębiorca poradzi sobie na rynku. Ryzykowanie bezpiecznej posady na etacie często jednak może okazać się rozwiązaniem idealnym. Niemniej jednak, jeśli w głowie pracownika została podjęta taka decyzja, na myśl przychodzą kolejne obawy.
Z racji tego, że pierwsza firma przybiera najczęściej postać jednoosobowej działalności gospodarczej powstaje pytanie o to, jakie są koszty jednoosobowej działalności gospodarczej.
Na to pytanie jak się okazuje jest kilka odpowiedzi. Dzisiejsze rozwiązania prawne sprawiają, że koszty jednoosobowej działalności gospodarczej, szczególnie na początku kariery świeżo upieczonego przedsiębiorcy są stosunkowo niskie.
Osoba fizyczna, która zdecydowała się na zarejestrowanie takiej firmy często obawia się, że koszty jednoosobowej działalności gospodarczej ją przerosną i firma nie wytrzyma.
Patrząc i wyciągając wnioski z różnych raportów można niestety stwierdzić, że często tak jest. Niemniej jednak mając dobry pomysł i będąc specjalistą w danej dziedzinie można osiągnąć nie lada sukces.
Po pierwsze, rejestrując przedsiębiorstwo należy liczyć się z comiesięcznym ponoszeniem określonych kosztów.
Takie koszty są uzależnione często od tego, ile czasu funkcjonuje firma. Co więcej, dzisiejsze rozwiązania pozwalają również na spróbowanie tego, czy pomysł na biznes jest trafiony. W związku z tym, każda osoba, która nie prowadziła jeszcze firmy może skorzystać z rozwiązania, które nazywa się działalnością nierejestrowaną. Każdy korzystający z takiego rozwiązania może uzyskać miesięczny przychód w wysokości nie wyższej niż połowa minimalnego wynagrodzenia. Jest to więc dobry sposób na spróbowanie swoich sił bez konieczności jakiejkolwiek rejestracji.
Po przekroczeniu tego przychodu należy mieć na uwadze, że taka osoba ma obowiązek w ciągu siedmiu dni od daty przekroczenia przychodu zarejestrować działalność gospodarczą.
W tym przypadku często pojawia się właśnie pytanie o koszty jednoosobowej działalności gospodarczej. Istnieje jednak kilka opcji, które ułatwiają start na rynku.
Jedną z nich jest możliwość opłacania przez pierwsze sześć miesięcy wyłącznie ubezpieczenia zdrowotnego. Oczywiście nie należy zapominać o podatku dochodowym, jednak on funkcjonuje niezależnie od formy prowadzenia działalności gospodarczej, czy działalności nierejestrowanej.
Ubezpieczenie zdrowotne pozwala istotnie ograniczyć koszty. Miesięcznie należy odprowadzać składkę w wysokości 342,32 zł. Składka ubezpieczenia zdrowotnego zmienia się jednak z każdym rokiem, więc nie jest to wartość uniwersalna.
Po okresie sześciu miesięcy na przedsiębiorcę czekają kolejne ulgi. Przez dwa lata może on skorzystać z tak zwanego małego ZUS-u, co również pozwoli zredukować w pewnym sensie koszty.

www.trenujsukces.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ