Ekspresy do kawy na kapsułki cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Nic dziwnego, są niezwykle funkcjonalne, designerskie, a przede wszystkim umożliwiają przygotowanie zawsze świeżej, doskonałej kawy. Jednak to nie koniec zalet!

  1. Wygoda i szybkość działania

Ekspres kapsułkowy pozwala uzyskać dowolnego rodzaju kawę w ciągu kilku chwil. To ogromna zaleta, ponieważ, aby przyrządzić kawę jak z kawiarni, należy dobrać odpowiednie proporcje zmielonych ziaren do wody i ewentualnie mleka. To wszystko ma wpływ na końcowy smak i aromat kawy. W małej kapsułce natomiast znajduje się precyzyjnie odmierzona porcja kawy, która pozwala zachować wszystkie walory ulubionego napoju. Taki efekt trudno uzyskać bez ekspresu kapsułkowego. Ponadto kapsułki są hermetycznie zamknięte, dzięki czemu kawa zachowuje smak i aromat. Nie ma ryzyka, że zmielone ziarna zwietrzeją pod wpływem działania powietrza lub wilgoci. Jak działa ekspres na kapsułki? Pod wpływem wysokiego ciśnienia kapsułka jest przebijana i zalewana gorącą wodą. A to wszystko w ciągu kilku chwil i za pomocą jednego przycisku! Tylko tyle wystarczy, aby delektować się znakomitymi espresso, cappuccino czy latte.

  1. Bogactwo różnorodnych smaków

Wybierając urządzenie, oczekujemy przede wszystkim tego, aby sprzęt przygotowywał nam wysokiej jakości aromatyczną kawę, dostosowaną do gustu i preferencji. W przypadku renomowanych producentów, takich jak np. Nespresso, mamy do wyboru nawet kilkadziesiąt różnych napojów, które każdy z nas może przygotować, nie zgłębiając trików baristycznych. Za pomocą ekspresu kapsułkowego przygotujemy nie tylko espresso, ale również znakomite mleczne kawy. Jednym z modeli, który spełnia te wymagania jest Nespresso Lattisima. Pozwala zarówno przyrządzić mocne espresso, jak i cieszyć się smakiem lungo, cappuccino czy latte. Ekspres posiada wbudowany pojemnik na mleko, które spieni prosto do filiżanki, a następnie zaparzy kawę. Nespresso Lattisima wyposażony jest w system parzenia pojedynczych porcji kawy, wykorzystując przy tym wskazaną ilość mleka – wówczas możemy mieć pewność, że będzie zawsze świeże, tworząc doskonałą mleczną piankę.

  1. Szeroki wybór modeli ekspresów

Wysokiej jakości ekspresy do kawy do niedawna kojarzyły się z masywnymi urządzeniami, które możemy spotkać np. w kawiarniach. Jednak obecnie dorównują im funkcjonalnością domowe urządzenia o niewielkich rozmiarach. Mały ekspres do kawy pozwala na przygotowanie profesjonalnej, nie odbiegającej smakiem od tej, dostępnej w kawiarniach kawy. Jednym z przykładów urządzenia w wersji kompaktowej jest Nespresso Essenza Mini. Idealnie nadaje się do małej kuchni, gdzie każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota. Potrafi wpisać się w każdy styl aranżacyjny wnętrza, dzięki kilku wersjom kolorystycznym i minimalistycznej linii. Mały ekspres do kawy nie tylko pozwala zaoszczędzić miejsce, ale również stanie się designerską ozdobą każdej kuchni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ