Pole dance jest dyscypliną sportową, która cały czas zyskuje popularność. Nic w tym dziwnego, dużo osób zaczęło zwracać uwagę na zdrowy styl życia. Nie chodzi tutaj oczywiście o jedynie o zdrową dietę, ale również o ruch. Sport jest w naszym życiu bardzo ważny. Poprawia nasz metabolizm, poprawi sylwetkę, polepsza samopoczucie, a co najważniejsze dzięki niemu możemy zachować witalność i zdrowy wygląd zewnętrzny jak i wewnętrzny. Organizm osoby, która uprawia sport jest bardziej odporny, wolniej się starzeje i lepiej funkcjonuje. Nie bez powodu mówi się, że ruch to zdrowie. Oczywiście przy jakikolwiek ćwiczeniach czy sporcie, często korzystamy z usług instruktora — szczególnie na początku. Dzisiaj przyjrzymy się właśnie pracy takiej osoby. Jakie są wymagania zawodowe instruktora fitness? Jakie obowiązki musi spełniać instruktor pool dance? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/instruktor-pole-dance-praca/ 

Czym dokładnie jest pole dance?

Najłatwiej jest to opisać po prostu jako taniec na rurze, ponieważ faktycznie taki jest. Nie wolno jednak mylić tego z zawodem striptizerki, ponieważ jest to coś zupełnie innego. Pole dance wcale nie jest prostym sportem. Z pewnością z męczymy się, będziemy mieli zakwasy, siniaki oraz obicia. Zanim zaczniemy tańczyć jak prawdziwa królowa, czeka nas ogromna ilość pracy, budowa mięśni, test wytrzymałości, aż w końcu utrzymamy ciężar swojego ciała jedynie rękami. Jest to sport uczący decyzji, ale też pokory. Nie jest on prosty, dlatego zamiast zamawiać rurkę do swojego pokoju, polecamy udanie się na trening grupowy lub indywidualny. Takie treningi prowadzone są przez instruktora pole dance. Jak wygląda taka praca?

Jak wygląda praca instruktora pole dance?

Praca instruktora pole dance, bardzo często kojarzona jest pracą instruktora fitness. Zawody te są ze sobą bardzo związane. Po pierwsze, musimy być osobami kochającymi sport, a po drugie musimy być zorganizowani. Instruktor Czy instruktorka pole dance, poza prowadzeniem zajęć, musi przygotować układ taneczny, który następnie będzie chciała przekazać grupie. Oczywiście, samo przygotowanie układu to jedno, ale złożenie tego w całość może być już problematyczne. Najpierw musimy krok po kroku wytłumaczyć oraz przećwiczyć każdy ruch i każde ćwiczenie, które czasami może zająć od dwóch do trzech zajęć. W takiej pracy przydadzą się naprawdę duże pokłady cierpliwości.

Zobacz też: http://www.valhalla.pl/ux-designer-jak-nim-zostac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ