Sporo osób w naszym społeczeństwie korzysta z zasiłków rodzinnych. Jest to pomoc przeznaczona dla rodzin, których dochód jest dosyć niski i nie przekracza określonej kwoty na osobę.
Ile wynosi rodzinne? Każdego roku dochód ten jest troszkę inny. Zmianie również ulegają stawki zasiłku rodzinnego. Im starsze dziecko, tym większa kwota. Rodziny wielodzietne też dostają dodatek w kwocie około 90 zł za trzecie i każde kolejne dziecko.

Kwoty te nie wydają się duże, ale rodzina, która ma czwórkę dzieci otrzymuje około 650 zł zasiłku rodzinnego. To spory zastrzyk gotówki, rocznie dający przychody wynoszące ponad 7000 zł. Jeśli więc nasze dochody są niewielkie warto napisać wniosek i złożyć go w odpowiednim urzędzie. To wsparcie jest potrzebne dla rodzin, z uwagi na to, że ceny wciąż idą w górę. Buty i ubrania, kupowane w sklepach nie są tanie, a dzieci potrzebują ich każdego roku.

Żeby otrzymywać rodzinny zasiłek przez cały rok, co miesiąc składamy wniosek raz w roku. Przedstawiamy w nim uzyskane dochody i za jakiś czas dostajemy odpowiedź, czy kwalifikujemy się do otrzymywania tego comiesięcznego wsparcia. Niektórzy nie składają takich wniosków, ponieważ obawiają, się wywiadu środowiskowego. Nie chcą, żeby urzędnicy wypytywali ich o stan posiadania. Faktycznie, jeśli ktoś ma jedno czy dwoje dzieci wsparcie dla niego nie przekroczy 200 zł, czasem więc nie warto się fatygować. Trzeba jednak powiedzieć, że wywiad środowiskowy nie odbywa się w każdej rodzinie, która składa wniosek. Urzędnikom brakuje na to czasu, śmiało można powiedzieć, że raczej jest rzadkością. Jeśli więc posiadamy więcej dzieci, jest to bardzo potrzebne rozwiązanie.
W dużych rodzinach zwykle pracuje jedna osoba, bo druga zajmuje się domem, przynajmniej przez jakiś czas. Zasiłki rodzinne i inne dodatki z tytułu wychowywania dzieci nie są olbrzymie, ale w Polsce ostatnio się poprawiły i umożliwiają wielu rodzinom dobre funkcjonowanie oraz dają szansę na podróżowanie i chodzenie do kina czy teatru lub w inne miejsca.

www.przedsiebiorczapani.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ