Niemowlęta karmione są zazwyczaj mlekiem mamy lub z braku takiej możliwości – specjalnym mlekiem zastępczym przeznaczonym dla niemowląt. Około szóstego miesiąca życia przychodzi zwykle pora na rozszerzanie diety dziecka (dziecko karmione piersią może mieć rozszerzana dietę nieco później).
Karmienie półrocznego dziecka stałym pokarmem nie należy do najłatwiejszych zadań. Takie dziecko zwykle nie ma jeszcze zębów, poza tym nie przywykło do innej konsystencji i smaku pokarmu. Niemowlętom podaje się na początku papki. Gotując zupki dla dzieci powinnaś zrezygnować z przypraw. Na początek woda i warzywa zdecydowanie wystarczą. Gotową zupkę należy dokładnie rozgnieść widelcem, a najlepiej zmiksować przy użyciu blendera. Dzięki temu maluszek będzie miał ułatwione zadanie, a co najważniejsze – unikniesz ryzyka zadławienia się.
Małe dziecko je pokarmy niedoprawione, dlatego robienie zupy dla całej rodziny raczej nie wchodzi w grę, gdyż pozostałym członkom rodziny nie będzie ona smakowała. Rozwiązaniem jest gotowa zupka dla dziecka.
Wiele mam jest oburzonych na myśl dawania dziecku gotowej zupki dla dzieci. Uważają, że sklepowe dania dla dzieci są naszpikowane chemią. Nic bardziej mylnego! Produkty dla kilkumiesięcznych dzieci są dokładnie badane, warzywa i owoce pochodzą z kontrolowanych upraw, każdy zastosowany przy produkcji zupek składnik musi posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty.
Gotowa zupka dla dziecka pakowana jest w wygodne, nieduże słoiczki, dzięki czemu dania są zjadane od razu po otwarciu – masz zatem pewność, ze nie podasz dziecku zepsutego produktu. Ceny gotowych zupek dla dzieci wahają się od 4 do 10zł w zależności od wielkości słoiczka, składu i firmy produkującej dania dla maluchów. Jeśli szukasz oszczędności warto znaleźć sklep internetowy z zupkami dla dzieci, gdzie ceny są zwykle niższe niż w sklepach stacjonarnych.
Kupując zupki przez internet warto zaopatrzyć się w większy zapas, żeby zwróciły się koszty wysyłki. Zakup jednego słoiczka zwykle słabo się opłaca, ale kupując kilkanaście sztuk możesz być pewna, że poniesiesz niższe koszty niż w lokalnym, osiedlowym sklepiku.