Zaślubiny i wesele to jedno z najbardziej istotnych i zapamiętanych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Wymaga wielu przygotowań, niestety również stresu i wysiłku. Warto jednak zapoznać się z kilkoma wskazówkami, by wszystko poszło jak najbardziej sprawnie i bez kłopotu. Wszystko trzeba rozpocząć od dobrego planu, w którym również należy uwzględnić wybór sali weselnej. Na czym skupić się szczególnie w przypadku jej wyboru?

Z polskiej tradycji wywodzą się huczne i całonocne zabawy po ceremonii ślubnej czy to w kościele, czy w urzędzie stanu cywilnego. Organizacja takiej zabawy weselnej jest jednym z największych wyzwań, jakie podejmuje przyszła para młoda. Wymaga bowiem podjęcia wielu ważnych – kluczowych – decyzji, zainwestowania w to sporej gotówki oraz przygotowania się nie wszystkie ewentualności. Wybór sali weselnej, stworzenie listy gości i dobór odpowiedniego menu to tylko nieliczne przykłady elementów organizacyjnych takiej imprezy.

Czynniki udanej zabawy weselnej

Wiele składowych bierze udział finalnym efekcie weselnej uroczystości. Kiedy rozpoczynamy przygodę z organizowaniem wesela, należy skupić się tutaj na lokalizacji – chodzi w tym przypadku zarówno o miasto, co uzależnione jest od tego, gdzie będzie zawierana przysięga małżeńska, ale również o odległość od kościoła czy urzędu stanu cywilnego. Nie jest jednak aż tak bardzo istotne, czy zdecydujemy się na salę weselną w Olkuszu, Poznaniu czy Gdyni, jak to, jak dużo gości ma się w niej bawić. Dlatego całość należy rozpocząć od sporządzenia listy zaproszonych gości. Oczywiście, nie od razu będzie to konkretna liczba osób, jednak warto orientacyjnie ustalić, czy bawić się będzie 20 czy 120 osób. Okazuje się tutaj, że lepiej sprawdzi się sala weselna nieco za mała niż za duża, ponieważ goście bawiący się w jednym miejscu będą czuli się lepiej niż rozproszeni po całej ogromnej sali, nie mając ze sobą kontaktu i możliwości wspólnego tańca czy rozmów. Istotna będzie też cena talerzyka, jednak lepiej skupić się tutaj na całościowej ofercie – również dekoracji sali weselnej czy możliwość korzystania z parkingu dla gości. Zajrzyj tutaj, jeśli szukasz sali weselnej w Olkuszu: http://www.victoria.olkusz.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ