Kiedy topnieją ostatnie śniegowe czapy, dnie stają się coraz dłuższe, a promienie słoneczne coraz częściej przelatują przez nasze okna, to znak, że czas na wiosenne porządki. Okazuje się wtedy, że nasze podwórko i dom zmieniły się przez kilka zimowych miesięcy w pożywkę dla brudu, kurzu i niebezpiecznych drobnoustrojów. Nie trzeba jednak spędzać wielu godzin na sprzątaniu, wystarczy zaopatrzyć się w jeden skuteczny sprzęt – myjkę ciśnieniową. Dlaczego?

Zaniedbany dom traci na wartości

Prawdopodobnie każdy z nas jest w pełni świadomy, że nasze domy stale narażone są na działanie trudnych warunków atmosferycznych. Do tego dochodzą jeszcze zanieczyszczenia powstające w wyniku ogrzewania budynków, które osiadają na elewacji oraz dachówkach i są niezwykle trudne do usunięcia. Natura także bierze udział w stopniowym pogarszaniu się stanu ścian przez owady, ptaki, pająki, pleśń, żywicę czy liście, pozostawiając swój ślad na naszym domu.

Czynników, od których nasz dom może tracić na wartości, jest wiele. Kiedy jednak zadbany o niego i będziemy regularnie odświeżać, to degradacja nie powinna nastąpić. I tu  pomocą przychodzi myjka ciśnieniowa .

Wygoda i komfort użytkowania

Jak podkreślają eksperci z tvokazje.pl, te dwa czynniki powinny przekonać każdego, kto chociaż raz miał nieprzyjemność szorować elewację ręcznie. Jest to niezwykle czasochłonne, męczące, ale co najważniejsze – niebezpieczne. Wchodzenie na kilkumetrową drabinę z ciężkim wiadrem i zapasem gąbek nie wydaje się najlepszym pomysłem. Myjkę ciśnieniową podłączamy po prostu do węża ogrodowego. Nasadka pasuje do standardowych końcówek, nie trzeba więc obawiać się wymiany pierwotnego sprzętu. Dodatkowo jest lekka, ergonomiczna i wyjątkowo łatwa w obsłudze.

Wielozadaniowość

wiosenne-porzadki

Dzięki myjce cieniowej jesteśmy w stanie nie tylko oczyścić elewację, ale również taras, podjazd, altanę, a nawet samochód. Woda ze zwykłego węża ogrodowego wypływa powoli i nie generuje siły, która jest w stanie wypchnąć zalegający brud. Przez to musimy wydawać więcej pieniędzy na specjalistyczne środki czystości czy komplet narzędzi do sprzątania. Myjka stanowi świetnie połączenie wszystkich tych elementów. Mycie samochodu nie będzie już wymagało od nas najpierw zmoczenia auta, następnie mydlenia karoserii i wielokrotnego spłukiwania. Myjka zamyka cały ten proces w jednym kroku.

Dodatkowo warto wspomnieć o mniej spektakularnym, jednak bardzo ważnym aspekcie. Myjka ciśnieniowa usuwa niezwykle małe elementy, które pojawią się na jej drodze – pajęczyny gromadzące się wokół okien, insekty, a w szczególności plamy rozwijającej się pleśni. Te ostanie mogą być powodem powstawania alergii i uczuleń w naszej rodzinie, a dzięki myjce ciśnieniowej możemy się ich pozbyć bez niepotrzebnego zbliżania się do tych mikroorganizmów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ