Decyzja o podjęciu psychoterapii nie należy do najłatwiejszych. Trudno bowiem rozpoznać ten momentu, w którym już powinno się skorzystać z profesjonalnej pomocy specjalisty. W razie braku pewności, warto te kwestie skonsultować, gdyż wyzwolenie się z różnego rodzaju problemów, może okazać się możliwe do zrealizowania dzięki terapii Gestalt.

Grupy pacjentów – terapia Gestalt

Istnieją trzy zasadnicze grupy pacjentów zgłaszających chęć poddania się terapii:

1. Osoby z trudnościami uniemożliwiającymi im normalne funkcjonowanie – borykają się one od dłuższego czasu z określonego rodzaju problemami znacząco wpływającymi na jakość życia. W tym wypadku terapia jest już z w zasadzie koniecznością, bowiem z pewnością takie osoby doświadczają silnych, bardzo negatywnych odczuć i emocji. Ignorowanie tego rodzaju stanów może prowadzić do doświadczania lęków, popadania w panikę, pojawiania się natrętnych zachowań bądź nawet objawów somatycznych. Taka sytuacja wymaga dokonania swojego rodzaju regeneracji mechanizmów obronnych, które niegdyś funkcjonowały u człowieka prawidłowo, lecz z czasem zaczęły zawodzić. Można to osiągnąć poprzez regularne uczestnictwo w sesjach psychoterapeutycznych u myszkowska-litwa.pl.

2. Osoby pragnące zmian w życiu – potencjalni pacjenci odczuwają zazwyczaj niezadowolenie bądź niedosyt, odnoszący się do swojej egzystencji. Szukają oni profesjonalnej pomocy, terapeuty, wobec którego mają jasno sprecyzowane oczekiwania – pomoc w odmienieniu ich życia. Niejednokrotnie takie stany negatywnego postrzegania swojego losu mijają i pacjenci z tej kategorii myślą, że już zażegnały swoje problemy, jednak w związku z tym, że nie zostają one przepracowane – ujawniają się ponownie. Przykładowo dotyczy to osób, które nie potrafią nawiązywać bliskich relacji z innymi ludźmi, mimo, że wydawałoby się jakoby mieli kontrolę nad swoim życiem, nie mają problemów z komunikacją i angażowaniem się we wspólne działania.

3. Osoby, które nie borykają się z określonego rodzaju problemami, które wręcz przeciwnie – doskonale radzą sobie ze swoim życiem, jednak pragną czegoś więcej, np. osiągnięcia większego poczucia szczęścia, zrozumienia motywów swojego postępowania itp. Celem jest osiągnięcie lepszej jakości życia.

Bez względu na to, co stanowi potencjalny przedmiot terapii dr Marta Myszkowska -Litwa z w Gabinetu psychoterapii i rozwoju osobistego, zaprasza do skorzystania z jej usług, opartych na dużym doświadczeniu zawodowym.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ