Wszyscy znamy najsłynniejsze i największe uczelnie wyższe w takich miastach jak Kraków, Warszawa czy Wrocław. To jednak nie jedyne miejsca na mapie Polski, gdzie warto studiować. Coraz częściej okazuje się, że niepozorne czy niekoniecznie brane pod uwagę przez studentów miasta, takie jak Poznań, są znacznie lepszym rozwiązaniem i oferują zdecydowanie lepszą ofertę edukacyjną. Jakie w takim razie są najlepsze uczelnie w Poznaniu, o których musisz wiedzieć, zanim wybierzesz się na studia?
Wbrew niektórym opiniom Poznań jest naprawdę dużym miastem – pełnym możliwości oraz otwartych horyzontów. To tutaj coraz częściej zjeżdżają się studenci z całego kraju, aby poszerzać swoją wiedzę w kierunku, który ich najbardziej interesuje. Wśród naprawdę bogatej oferty można znaleźć 8 uczelni o statusie państwowym, a w tym aż 5 uniwersytetów, a dodatkowo 20 prywatnych uczelni wyższych.
Na pewno trzeba znać Uniwersytet imienia Adama Mickiewicza, który powstał już w 1919 roku. Jego korzenie sięgają jednak znacznie wcześniej, bowiem roku 1611. Według rankingu czasopisma „Perspektywy 2018” znajduje się aż na 3 miejscu najlepszych uczelni wyższych w Polsce. Przyznajcie się, że niewielu z was dotychczas o nim wiedziało, prawda? Znajdziecie tutaj m.in. wydział biologii, chemii, ale też filologii polskiej i klasycznej, anglistyki, nauk geograficznych i geologicznych, a także na przykład neofilologii.
Umysły ścisłe powinny zapoznać się z kolei z programem i listą wydziałów Politechniki Poznańskiej, która na liście najlepszych szkół wyższych o profilu technicznym plasuje się na zaszczytnym 7 miejscu. Można tu znaleźć popularny wydział informatyki, ale też fizyki technicznej, elektryczny, budowy maszyn i zarządzania, elektroniki i telekomunikacji, budownictwa i inżynierii środowiska, architektury, inżynierii zarządzania, technologii chemicznej oraz maszyn roboczych i transportu.
Poznań ma również coś dla osób o zamiłowaniu do sztuki i kultury wysokiej – Uniwersytet Artystyczny oraz Akademię muzyczną imienia Ignacego Jana Paderewskiego.

www.moomspace.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ