Tak, to już ten czas. Maluszek błyskawicznie rośnie i ani się obejrzałaś, a za chwilę będziecie potrzebować kolejnego wózka. Nawet jeśli macie wózek 2w1 lub 3w1 z funkcją spacerową, to jednak w codziennym użytkowaniu, a zwłaszcza w czasie rodzinnych wyjazdów, znacznie lepiej sprawdzają się typowe wózki spacerowe. Wybierając konkretny model zacznij od najważniejszej kwestii, mianowicie konstrukcji wózka. Tutaj do wyboru mamy dwa najpopularniejsze rozwiązania: spacerówkę lub parasolkę. Czym różnią się od siebie te wózki spacerowe? Który z nich będzie lepszym wyborem dla Ciebie i dziecka? Sprawdź ich najważniejsze zalety i wady.

Wózki spacerowe typu spacerówka: dla kogo?

Spacerówki to wózki spacerowe, które na pierwszy rzut oka przypominają wózki 2w1 lub 3w1 z założonym siedziskiem dla dziecka. Ich dość masywna konstrukcja, a przede wszystkim duże koła, dają wrażenie solidności, które też potwierdza się w codziennym użytkowaniu.

Zdecydowanie największą zaletą spacerówek jest komfort jazdy – i to zarówno z perspektywy pociechy, jak i rodzica. Dzięki dużym, często pompowanym i skrętnym kółkom, wózek łatwo się prowadzi nawet po nierównej czy wręcz wyboistej nawierzchni. Z tego punktu widzenia zakup spacerówki śmiało możemy polecić rodzicom, którzy często wybierają się na spacery z dzieckiem np. do lasu lub też mieszkają przy drodze gruntowej.

Wózki spacerowe typu spacerówka świetnie sprawdzają się podczas długich, rodzinnych spacerów. Dzięki obszernej budce i obecnie standardowej funkcji rozkładania oparcia do pozycji leżącej, dziecko ma warunki do ucięcia sobie drzemki. Daszek chroni je przed silnym promieniowaniem słonecznym, co szczególnie docenimy latem i w czasie upalnej pogody. Po założeniu folii przeciwdeszczowej spokojnie można też dokończyć spacer przy niesprzyjającej aurze.

Bardzo przydatną dla wielu rodziców funkcją, jaką oferują niektóre modele spacerówek, jest przekładane siedzisko. Dzięki temu rozwiązaniu można zmienić kierunek podróżowania dziecka, co dobrze sprawdza się przy ciekawskich maluchach, chcących obserwować otaczający je świat.

Wózki spacerowe typu spacerówka są również bardzo praktyczne, zwłaszcza dla mam. Dzięki obszernemu koszykowi podwieszonemu w dolnej części konstrukcji pojazdu, spokojnie można zrobić małe zakupy, zabrać ze sobą pieluszki, ubranka na zmianę czy zabawki. To super rozwiązanie w przypadku chęci wybrania się na dłuższy spacer.

Do tego miejsca mogłoby się wydawać, że spacerówki są idealnymi wózkami spacerowymi, ale to nie do końca prawda. Ten typ konstrukcji ma również wady, wśród których na pierwszy plan wybija się rozmiar wózka po złożeniu. Nie ma co liczyć na to, że złożony pojazd bez problemu zmieści się do bagażnika każdego samochodu. Spacerówki składają się na płasko, przez co zajmują sporo miejsca na szerokość i nie są zbyt wygodne w przenoszeniu, a tym bardziej we wnoszeniu na wyższe piętro w bloku bez windy.

Trzeba się również liczyć z tym, że wózek będzie zajmować dużo miejsca w mieszkaniu. Z tego powodu nie jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla rodziców, którzy szukają wózka do okazjonalnego użytku np. podczas wakacji, zwłaszcza samolotem.

Wózki spacerowe typu parasolka: złoty środek?

Parasolki cieszą się obecnie znacznie mniejszym powodzeniem wśród rodziców, niż miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Wiele osób szukających kolejnego pojazdu dla pociechy wręcz z góry odrzuca pomysł zakupu parasolki. Powodem jest specyficzna konstrukcja wózka, która sprawia, że nie zapewnia on optymalnego komfortu dziecku i rodzicowi podczas spacerów po nierównej nawierzchni.

Małe, zwykle plastikowe kółka, słabo amortyzują wyboje, stąd raczej można zapomnieć o tym, że dziecko smacznie się wyśpi w czasie pokonywania leśnych duktów. Oczywiście wiele zależy tutaj od obszerności budki – jeśli jest dostatecznie duża, a oparcie rozkłada się na płasko, nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać parasolki na długich trasach. Sugerujemy jednak, aby wybierać nowe chodniki czy bulwary.

Parasolka ma za to jedną, bardzo ważną zaletę: jest super lekka, poręczna i zajmuje mało miejsca po złożeniu. Taki wózek spokojnie można wziąć pod pachę i wnieść na wyższe piętro bez zadyszki. Parasolka doskonale sprawdza się podczas rodzinnych podróży samochodem czy wakacji samolotem. Śmiało może też służyć do wygodnego przewożenia dziecka po galerii handlowej – jest bardzo zwrotna.

Rada

Wózki spacerowe typu parasolka doskonale sprawdzają się też w przypadku starszych dzieci, które nie chcą całego spaceru spędzić na siedząco, co chwilę wsiadając i wysiadając z wózka.

Twardy orzech do zgryzienia…

Wybór pomiędzy spacerówką a parasolką nie jest prosty. Wszystko zależy od tego, na czym Ci najbardziej zależy. Jeśli masz wózek 2w1 lub 3w1 z funkcją spacerową i spełnia on Twoje potrzeby, to może rozsądnie byłoby zainwestować w niewielką parasolkę na tzw. szybkie wypady, wakacje czy wyjazdy do rodziny?

Niezależnie od tego, która idea wózka spacerowego bardziej do Ciebie przemawia, pamiętaj o ważnej zasadzie: do konkretnego modelu warto się wcześniej przymierzyć. Zrobisz to w dobrym sklepie stacjonarnym – np. Dziecięce Marzenia w Będzinie. Znajdziesz w nim wózki spacerowe zarówno w typie parasolki, jak i spacerówki, co pozwoli Ci szybko ocenić, które rozwiązanie jest wygodniejsze dla Ciebie i dziecka. Sklep Dziecięce Marzenia prowadzi również sprzedaż online na www.dzieciecemarzenia.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ