Jak zorganizować idealne wesele? To pytanie stawia sobie każdego roku mnóstwo narzeczonych, mających ogromne oczekiwania wobec tego najważniejszego dnia rozpoczynającego wspólne życie. Wiele ulega presji rodziny i decyduje się na tradycyjne polskie wesele w lokalu mieszczącym wszystkich bliższych i dalszych krewnych. Jednak coraz częściej młodzi stawiają na swoim i organizują swoje wesele marzeń. Na szczęście branża ślubna jest coraz bardziej różnorodna i otwarta na nowe propozycje i pomysły. Warto zapoznać się z najpopularniejszymi rozwiązaniami.

Przede wszystkim narzeczeni stają przed takimi pytaniami jak: nowocześnie czy staroświecko? skromnie czy na bogato? w dużym czy małym gronie? Odpowiedzi na te pytania pozwalają nieco zawęzić opcje, jednak nadal jest to dopiero sam początek procesu decyzyjnego. Coraz popularniejsze są wesela poza miastem, które są miłą odmianą od kiczowatych przyjęć w przystrojonych na biało restauracjach i salach balowych. Za miastem jest wiele obiektów, które pozwalają na zorganizowanie wszystkiego w swoim stylu: z uwzględnieniem liczby gości, wystroju, a także noclegów. Ciekawym pomysłem jest organizacja wesela w tradycyjnym polskim dworku. Przykładem takiego miejsca jest Hotel Dwór Many pod Warszawą, który oferuje piękne wnętrza i zieloną okolicę o malowniczych widokach. Wiele par młodych decyduje się na przyjazd właśnie tutaj, zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim.

Ślub w ogrodzie na świeżym powietrzu

Wesele za miastem może przyjąć wiele różnych form. Jedną z nich jest klasyczna uroczystość, jednak mieszcząca się w namiocie rozstawionym w ogrodzie. Taki namiot pomieści dowolną liczbę osób – można w nim umieścić scenę, parkiet oraz stoły w dowolnej konfiguracji. To świetny pomysł na ślub latem, kiedy na dworze jest długo jasno i można do późna bawić się przy zachodzącym słońcu. Nawet jeśli pojawi się deszczowa chmura, to nie ma się czego obawiać, ponieważ taki namiot jest naprawdę solidny i wytrzyma nawet niesprzyjające warunki pogodowe. Wesele w ogrodzie może być naprawdę piękne, jeśli będzie odpowiednio przystrojone kwiatami i rustykalnymi elementami dekoracyjnymi. Warto też pomyśleć o oprawie: świetnym pomysłem jest przyjazd pary młodej bryczką, atrakcje związane z lokalną kulturą, czy też noclegiem dla dzieci na sianie.

Romantycznie i elegancko

Oprócz wesela na świeżym powietrzu można zdecydować się na romantyczne wesele we wnętrzach tradycyjnego dworku. Takie rozwiązanie ma wiele plusów. Najbardziej prozaicznym jest brak zmartwień o pogodę, która przecież może zaskoczyć nawet w najbardziej upalne lato. Dworek jest wówczas doskonałym miejscem, które swoim urokiem będzie potrafiło rozjaśnić nawet najbardziej pochmurny dzień. Ponadto jest to doskonały pomysł ze względu na wystrój i scenerię – odrestaurowane lub nowo powstałe dworki charakteryzuje niezwykły urok i elegancja, niezbędne dla organizacji romantycznego wesela. Narzeczeni mogą zdecydować się na nowoczesną oprawę, która będzie nawiązywać do okolicznej natury oraz bogatych naturalnych materiałów, np. złota lub masy perłowej. Warto zadbać o korespondującą z nimi zastawę oraz dekorację, które powinny być wyszukane i subtelne. Wesele w dworku nie musi być nowoczesne – może być także w klimacie rustykalnym, nawiązującej do lokalnej kultury i natury. Wówczas warto postawić na naturalne tkaniny i dużo roślinności w dekoracji wnętrz. Na stołach mogą pojawić się wizytówki wykonane z papieru czerpanego, a wśród stołów z przekąskami zapalone świece. Do bukietu panny młodej warto dołączyć polne kwiaty, które sprawią że będzie naprawdę wyjątkowy.

Wesele w dworku

Wesele to wyjątkowa okazja w życiu każdego. Warto zadbać, aby ten dzień był spełnieniem marzeń i wspomnieniem na długie lata. Przygotowanie idealnej uroczystości nie należy do najłatwiejszych zadań, jednak podjęty wysiłek zaowocuje czymś naprawdę wyjątkowym. Warto zdecydować się na ślub i wesele za miastem, zwłaszcza jeśli mieszka się w Warszawie. Taka ucieczka od hałaśliwej metropolii może się okazać najlepszą możliwą decyzją. Uroczystość warto zorganizować w ogrodzie lub dworku, które zachwycą wszystkich gości i pozwolą na zaproszenie dowolnej liczby krewnych i znajomych. Dwór Many pod Warszawą umożliwia zorganizowanie wesela idealnego, które z pewnością będzie dla wszystkich niezapomnianym wydarzeniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ