Zanim zaczniesz walczyć o męża, sprawdź na czym polega ciąg alkoholowy. Dzięki temu łatwiej Ci będzie zareagować i pomóc małżonkowi wyjść z nałogu. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, iż nie zawsze jesteś w stanie odciągnąć uzależnionego człowieka od picia alkoholu.

Kluczem do wyjścia z nałogu jest przede wszystkim nie Twoje pragnienie do powrotu normalności w związku, ale chęć samego pijącego. To on musi uświadomić sobie, że znalazł się w matni, która zrobiła z niego alkoholowego niewolnika. Opowiedz mu to, co przeczytasz poniżej.

Czy wiesz, jak przerwać ciąg alkoholowy?

Ciąg alkoholowy zaczyna się niewinnie. Na przykład od jednego piwa w niedzielę, po czym zostaje wprowadzona jedna butelka piwa każdego dnia. Picie każdego wieczoru butelki piwa, czy lampki wina może okazać się już uzależnieniem.

Coraz trudniej odmówić sobie tej codziennej przyjemności. Z czasem przeradza się to w zwiększanie porcji trunku, by poczuć się w pożądanym luzackim stanie. Wszystko zaczyna wymykać się spod kontroli. Pijesz coraz więcej i więcej, by wreszcie poczuć stan sytości, który nie nadchodzi.

Zaczynasz się zaniedbywać, aż w końcu udaje Ci się „dopić” tyle, że wreszcie możesz odetchnąć i powiedzieć: „Tak, mam już dość”. Przestajesz pić. Trwa to miesiąc, pół roku, może rok, albo tylko tydzień. Po trzeźwych dniach następuje powrót do picia. Znów zaczynając od niewinnej małej porcji alkoholu, która uwalnia schemat alkoholowego ciągu.

Komu może pomóc detoks alkoholowy?

Każdemu, kto tego chce. Polega na odtruwaniu organizmu, przerwaniu mechanizmu uzależnienia. Często trudnym do przetrwania, gdyż musisz być świadomy silnej reakcji organizmu. Mogą pojawić się bardzo nieprzyjemne oznaki detoksu.

Aby odtruć organizm z obecności alkoholu we krwi, jego toksyn, potrzebujesz otrzymywać dożylnie elektrolity, witaminy(głównie B1) oraz sole mineralne. Organizm może bronić się przed tymi zbawiennymi składnikami, wywołując u Ciebie duszności, drżenie ciała, pocenie się itp. Uzależniony organizm będzie dawał Ci do zrozumienia, że prawidłowo możesz funkcjonować nie dzięki naturalnym składnikom odżywczym, ale dzięki alkoholowi etylowemu obecnym w Twych komórkach.

To trudna walka, ale zwieńczona sukcesem, jeżeli naprawdę będziesz tego chciał. Zastanów się, co dla Ciebie jest ważniejsze: rodzina, kochające dzieci i żona, czy upodlenie, samotność i nałóg.

Jak myślisz, czy warto żyć bez picia alkoholu, cieszyć się cudowną rodziną? Czy lepiej zasypiać nieświadomie po upojeniu alkoholowym? Bez rodziny, która Cię w pewnym momencie opuści, bo nie będzie mogła już znieść tego wszystkiego, co się z Tobą dzieje, gdy pijesz.

Źródło: https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/ciag-alkoholowy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ