Działający na rynku budowlanym duzi przedsiębiorcy zajmują się realizacją inwestycji na wielką skalę. Aby mogli wykonać w ustalonym terminie, solidnie i zgodnie z projektem swoje plany, muszą mieć wsparcie ze strony wyspecjalizowanych kancelarii prawnych. Obsługa prawna inwestycji budowlanych jest bardzo istotna dla developerów.

Na czy polega obsługa prawna inwestycji budowlanych?

Wszystkie czynności związane z przepisami prawa budowlanego, które na zlecenie dużych przedsiębiorstw budowlanych prowadzą wyspecjalizowane kancelarie prawne należą do obsługi inwestycji.

Prawnicy przygotowują kompleksową dokumentację wymaganą przepisami prawa budowlanego, a także reprezentują inwestora przed różnymi instytucjami, które wydają stosowne zezwolenia, pozwolenia oraz koncesje, potrzebne do rozpoczęcia bądź kontynuowania budowy.

Kancelaria prawna specjalizująca się w obsłudze inwestorów budowlanych zajmuje się także mediacjami, postepowaniem przedsądowym oraz negocjacjami związanymi z etapami budowy.

Jakie usługi wchodzą w zakres obsługi prawnej inwestycji?

Specjaliści od prawa budowlanego są bardzo pomocni na wszystkich etapach dużych inwestycji budowlanych, kiedy trzeba załatwiać mnóstwo różnych spraw związanych z prowadzeniem budowy.

Do takich aspektów należy sporządzanie stosownych umów o roboty budowlane z podwykonawcami oraz innymi firmami współpracującymi przy realizacji planowanej inwestycji.

Prawnicy w imieniu klienta występują o przyznanie warunków zabudowy, pozwoleń na budowę oraz wszelkich spraw związanych z planem zagospodarowania przestrzennego i innych aspektów dotyczących otoczenia planowanej budowy.

W jakich sytuacjach pomoc kancelarii prawnej jest niezbędna?

Podczas każdej realizacji dużej inwestycji budowlanej mogą zdarzyć się różnego rodzaju sytuacje sporne, w których interwencja specjalisty jest niezbędna. Tylko prawnik o odpowiedniej wiedzy i doświadczeniu może owe spory skutecznie rozwiązać.

Do sytuacji konfliktowych mogących mieć miejsce podczas prowadzenia dużej budowy należy spór z sąsiadującymi właścicielami nieruchomości, którzy mogą mieć obiekcje w stosunku do realizowanej inwestycji.

W takich przypadkach umiejętność negocjacji oraz mediacji może skutecznie rozwiązać konflikt, nie narażając inwestora oraz budowy na straty finansowe, a także czasowe.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ