Ze skokami ze spadochronu jest podobnie jak z innymi przyjemnościami. Gdy się raz ich spróbuje, to nie można o nich tak po prostu zapomnieć. By hobby, które w nas zakiełkowało- mogło się swobodnie rozwijać, potrzebne są szkolenia AFF.

Czym AFF?

Celem szkolenia AFF jest nauka swobodnego spadania i bezpiecznego lądowania na prostokątnej czaszy. Jest to najbardziej znany, najbezpieczniejszy kurs spadochronowy. By się na niego zapisać nie trzeba mieć żadnego doświadczenia w tej dziedzinie. Nie wymaga się także żadnych zaświadczeń lekarskich. Jedyne co należy zrobić to wypełnić formularz zgłoszeniowy i nabrać odwagi do dalszych ćwiczeń.

Jak zorganizowane jest szkolenie AFF?

Klasycznie, oznacza to, iż kursant musi poznać najpierw teoretyczne podstawy skoku, by po pewnym czasie przejść do jego praktycznej części. Oczywiście wszystkie etapy odbywają się pod czujnym okiem instruktorów. Najpierw jest trening na sucho tak zwany naziemny. Jest on po to, by uczestnik szkolenia mógł sobie utrwalić w praktyce poznane na wykładach elementy skoku. Później otrzymuje on niezbędny sprzęt i w asyście instruktorów odbywa swój pierwszy prawdziwy skok.

Czy każdy skok jest nagrywany?

Jak najbardziej, po pierwsze dlatego, żeby pokazać kursantowi, jakie błędy popełnił podczas swojej próby i jak może ich uniknąć w przyszłości. Po drugie, bo taka usługa to standard niemal każdego ośrodka szkoleniowego. Oczywiście płaci się za nią osobno, lecz moment skoku jest wart uwiecznienia. Ponadto to doskonała pamiątka i doskonały sposób, by pochwalić się przed przyjaciółmi i rodziną. W końcu nie każdy ma na tyle odwagi, by się na coś takiego odważyć.

Czy filmy z takich podniebnych eskapad są własnością ośrodka szkoleniowego?

Jest rzeczą naturalną, iż ośrodki szkoleniowe muszą mieć kopie z każdej przeprowadzonej lekcji. Po pierwsze dlatego, iż narzucają im to przepisy i zasady bezpieczeństwa. Po drugie filmiki tego typu stanowią dowód rzeczowy w razie jakiegokolwiek wypadku. Mogą one przesądzić o winie bądź niewinności instruktorów prowadzących zajęcia. Poza tym filmiki z udziałem amatorów to świetny materiał reklamowy, który można zamieścić na stronie internetowej ośrodka. Warunkiem koniecznym jest zgoda kursanta na upublicznienie nagrania z jego udziałem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ