Emeryci są jeszcze młodymi ludźmi, mają około 60 lat, sprawny umysł i ciało. Nie chcą zamykać się w czterech ścianach i biedować za nędzną emeryturę. Jeśli firma w której pracują pozwoli, po przejściu na emeryturę, popracować kilka lat na procent etatu to dobrze. Gorzej, gdy musimy przejść by zrobić miejsce dla młodszych.
Jeśli nieograniczony czas wolny cieszy, emeryt ma ciekawe zainteresowania, bogate życie towarzyskie lub dużą rodzinę, to warto pomyśleć o pracy w domu.
Panie mające zdolności manualne, mogą zdecydować się na chałupnictwo, robótki ręczne, takie jak szydełkowanie i haftowanie.
Panowie mogą dorobić skręcając długopisy, czy majsterkując.
Jeśli emeryt potrafi posługiwać się komputerem to na sto procent znajdzie się dla niego praca dla emeryta w domu. Jest nawet sporo ogłoszeń odnośnie pracy on-line.
Najprostszą formą, choć mało płatną jest wypełnianie ankiet. Jest to sprawa groszowa, ale nie musi być jedyna.
Panie, będące składnicą życiowych mądrości, mogą zająć się poradami na różne domowe problemy. Nawet jeśli nie potrafią założyć bloga, to mogą poprosić o pomoc wnuki. To też są osoby, które chętnie dorobią do kieszonkowego.
Jeśli ma się zdolność do majsterkowania, warto zająć się odnawianiem mebli. Można sporo zarobić i dodatkowo mieć satysfakcję.
Wystarczy przejrzeć ogłoszenia i wybrać spośród najróżniejszych ofert dorobienia.
Nie warto wciągać się w tzw. piramidy. Nie da się na tym uczciwie zarobić.
Można zająć się pracą blisko związaną z wcześniej wykonywanym zawodem.
Księgowa może w domu wypełniać dokumenty dla firm. Zarobki bardzo dobre. Istnieją firmy, które nie stać na własne biuro i księgową. Chętnie wynajmą sprawdzonego pracownika.
Osoba swobodnie posługująca się językami obcymi, może wykonywać zlecenia tłumaczeń lub dawać korepetycje u siebie w mieszkaniu. Podobnie, uzdolnieni muzycznie, rodzice sporo zapłacą za edukację ich pociech.
Zresztą praca w domu może być dowolna. Modne teraz są usługi manikiurzystki. Nie potrzeba doświadczenia, tylko pomysłowość. Jednak najpierw potrzebny jest wydatek na niezbędne akcesoria.
Na topie teraz są rożnego rodzaju podkładki na stół. Może warto zająć się wersją robioną na szydełku, z grubego sznurka,
Sporo pań dorabia sobie ręcznym wykonaniem kartek i ozdób na różne okazje a także produkcją szmacianych lalek, bądź maskotek. Zarobki w tym wypadku zależą od talentu i oryginalności.
Warto przed podjęciem jakiejkolwiek pracy zapoznać się z przepisami dotyczącymi podatków od usług. Przy drobnych zleceniach może to nie mieć znaczenia, jednak przy regularnej, dobrze płatnej trzeba będzie odprowadzić podatek.
Jeśli więc nie chce się korzystać z wolności i leniuchować na emeryturze, warto poprosić o pomoc w wyszukaniu odpowiedniej oferty młodsze pokolenie. Zresztą praca dodatkowa nie musi oznaczać braku wolności, sami możemy dostosować rodzaj i tempo pracy do naszych możliwości. Gdy potrzebny będzie odpoczynek, to dodatkowe pieniądze pozwolą zrealizować marzenia o wakacjach, dalekiej podróży, czy nowym wygodnym fotelu.

www.novapr.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ